T A O Z S E N
Feng-Shui 64 Baguás Iránytű Iskola
Feng-Shui Lakberendezés , Asztrológia, Sorselemzés, Radiesztézia

 
     
     
     

 

 

 

Sándor László

Asztrológus, Feng-Shui mester weboldala

06-70-630-8880

Minden jog fenntartva!

Visszalépés

   

Díszszamóca

Fragaria Pink Panda

Mindenki ismeri a Gyümölcshozó Szamócát, de a már nevében is meglepő Fragaria Pink Panda Díszszamóca viszonylag új dísznövény. Rendelkezik az ehető rokonára is jellemző jellegzetes lapos virágai, amelyek azonban sötétrózsaszínűek. Kár volna rekord gyümölcstermésre készülni ennél a növénynél - a Díszszamócát arra nemesítették, hogy egész nyáron és kora ősszel virágozzék, amelyhez rendszeresen le kell csipkedni az elhervadt virágokat Néhány gyümölcs ugyan kifejlődhet, ezek azonban aprók és ehetetlenek. Ez a növény remekül alkalmas függőkosárban vagy az udvaron dézsában történő nevelésre. A növény a legrosszabb időjárású időszakok kivételével egész évben megőrzi leveleit. A Díszszamóca szereti, ha tavasszal átültetéskor tövekre szedik a gyökereit. A Pink Panda szamócát talajtakaró növényként használhatja más növények mellett, amelyeket időről időre cserélhet - szépen mutat például, középkék Árvácskákkal vagy halványabb rózsaszín Muskátlikkal együtt ültetve.

Hőmérséklet:
Ez a szívós növény tűri a fagyot, de szebb marad, ha nem teszi ki hosszúidőre zord időjárásnak. Nem szereti a túl nagy forróságot, lakásban pedig csak nagyon hűvös, fűtetlen verandán marad meg.

Napfény:
A Pink Panda szamócát közvetlen napfénybe vagy félárnyékba ültesse. A teljes napsütésben nevelt növények több vizet igényelnek és nagyobb virágtartóban kel tartani, hogy megelőzzük a kiszáradást.

Öntözés:
A jól beállt növények nyár derekára kiterjedt gyökérrendszert fejlesztenek. A növekedési időszakban bőségesen öntözze őket, télen pedig csak annyi vizet adjon, hogy a levelek össze ne száradjanak. A szabadban tartott növények elegendő nedvességhez juthatnak a csapadékból is.

Páratartalom:
A Díszszamócához hasonló dézsás növényeknek nincs szükségük párásításra.

Tápoldat:
A Díszszamócát a növekedési időszakban kéthetente műtrágyázza. A tápanyag utánpótlásra lehetőleg biotápoldatot használjon.

Ültetés:
A növényeket tavasszal kell átültetni jó vízelvezető, szerves anyagban gazdag ültetőközegbe. A több tövű növényeket is ilyenkor választhatja szét tövekre. Ügyeljen rá, hogy a növény töve egy szintben legyen a talaj felszínével, mert ha túl mélyre ülteti a szamócát, rothadásnak indulhat és el is pusztulhat a növény. Az elfáradt vagy elhanyagolt növényekről nyár végén levághatja a megsárgult leveleket és egyéb elhalt részeket. Metszőollóval keményen metssze vissza a töveket, ügyelve, hogy a tőben ne végezzen nagyobb pusztítást. Ha megfelelően gondozza a növényt, a szárakon új levelek hajtanak ki.

M.I.K.M.P.

Támogatók

Gestalt Asztrológia

BLOG
Műkedvelő Hedonista


FACEBOOK
Davidato Asia


FACEBOOK
Amaryllis Decor


Lang Viktória
Enterior


Vanilla Day Spa

Sárik Péter
Jazz Zenész


Medical Taping
Izület és Izom
Ragasztás


Feller Adrien
PanArom
Natúrkozmetika


Barkó Judit
Kommunikációs
Tréning


Egyiptomi Főpapok
Jóstemploma


FACEBOOK
Gestalt Asztrológia


FACEBOOK
LUCAVIZIO
Vizuális Műhely


FACEBOOK
PanArom
Natúrkozmetika


FACEBOOK
Vanilla Day Spa


Amaryllis Decor

FACEBOOK
Műkedvelő Hedonista


BLOG
Lang Viktória
Enterior